ATLETSKI POKAL SLOVENIJE V MNOGOBOJIH

Nova Gorica, 5.-6.10.2019

Z atletskim pokalom v mnogobojih v Novi Gorici  se je končala letošnja atletska tekmovalna sezona.  Novogoričani so zgledno  organizirali prvenstvo, na katerem je sodelovalo nekaj atletov iz Češke, Rusije, Hrvaške, Italije in Srbije.

Tudi na  tekmovanju so se Radovljiški mladi atleti odlično odrezali. V kategoriji U12  je Katarina Rogač premočno osvojila 1. mesto. Njeni rezultati: 60 m je pretekla v 8,78 s, v daljino je skočila 4,58 m, vortex je poletel do 30,69 m in 300 m je pretekla v času 48, 14s. Lina Jarkovič zasedla 7., Ana Rogač pa 19. mesto. Ekipno so dekleta osvojile 3. mesto.

Pri fantih je  postal Slovenski prvak Mark Bizjak. Njegovi rezultati pa so: 60 m je pretekel v 8,48s, v daljino je skočil 4,61 m, vortex je vrgel 36,57 m, 300 m pa je pretekel v 45,36 s. Odličen je bil tudi Ažbe Smolnikar, osvojil je 2. mesto. Ekipno sta Mark in Ažbe osvojila 1. mesto.

V kategoriji U14  je pri dekletih Manca Papler osvojila 5., Tinka Turk 11., Živa Kovačič pa 12. mesto. Ekipno so dekleta osvojile 2. mesto.

Pri fantih je Andraž Bizjak osvojil 4., Matic Vidmar pa 5. mesto. Ekipno sta osvojila 1. mesto.

Pri dekletih U16 je Eva Pačnik osvojila 3, mesto.

Vseekipno so fantje osvojili 3. mesto, dekleta pa 5. mesto.