NA PRVENSTVU SLOVENIJE U12 in U14 ODLIČNI  REZULTATI

Koper, 28.-29.9.2019

MED PIONIRKAMI NAJBOLJŠA KATARINA ROGAČ, MED PIONIRJU MARK BIZJAK

Na prvenstvu Slovenije U12 in U14 sta blestela dva Radovljiška atleta, Katarina Rogač je s tremi             osvojenimi zlatimi medaljami najuspešnejša atletinja na prvenstvu, tik za njo pa ji sledi Mark Bizjak z             dvema zlatima in eno srebrno medaljo.

REZULTATI v  kategoriji U12

Katarina Rogač je v skoku v daljino s skokom 4.73 m osvojila 1., v teku na 60 m je v A finalu s časom 8.78     osvojila 1. in v teku na 200 m prav tako 1. mesto. V suvanju krogle je Niki Humerca nekaj cm zmanjkalo       do bronaste medalje, osvojila je 4., Katja Zajc pa 8. mesto. V skoku v daljino je Lina Jarkovič zasedla 11.,     Ana Rogač pa 23. mesto. Lina Jarkovič je v B finalu teka na 60 m osvojila 4., v teku na 200 m pa 10. mesto. Ana Rogač je v teku na 200 m zasedla 34. mesto.

Pri fantih je  bil ospredju Mark Bizjak. Tek na 60 m je osvojil z rezultatom 8.41, v teku na 200 m je              prepričljivo osvojil 1. mesto, v skoku v daljino je preskočil 4,70 in osvojil 2., prav tako je v štafeti 4 x 200      m osvojil 2.mesto.  Jaka Pačnik si je v hoji na 200 m priboril lepo 3. mesto. Maks Jerala je v metu vortexa            zasedel 6. mesto.

Štafeta 4 x 200 m v postavi Maks Jerala  Jaka Štefelin,  Ažbe Smolnikar in Mark  Bizjak je presegla pričakovanja in z odličnim tekom in predajami osvojila visoko 2. mesto.

REZULTATI v  kategoriji U14

Zlato medaljo si je v skoku v višino, preskočila je 1, 56m,  priskakala Živa Kovačič, uspešna je bila tudi v          skoku v daljino, zasedla je 12. mesto. Tina Miličič Eržen je tekmovalni hoji na 2.000 m osvojila 2. mesto, uspešna je bila tudi v suvanju krogle, osvojila 12. mesto. Manca Papler je v teku na 200 m ovire             osvojila 3. mesto, v teku na 60 m ovire pa 6. mesto.  V skoku v višino je bila odlična tudi Ajda Štefelin, z          osebnim   rekordom 1,50  je osvojila 4. mesto. Ana Rogač je v teku na 1.000 m zasedla 11. mesto. Tinka   Turk je v teku na 200 m zasedla 30. mesto.

Štafeta 4 x 200 m v postavi  Tinka Turk  Ana Jožef,  Živa Kovačič  in Manca Papler je osvojila 7. mesto.

Pri fantih je Rok Pfajfar  v tekmovalni hoji na 2.000 m osvojil 1. mesto.  Matic Vidmar je v metu vortexa            osvojil 5. , v suvanju krogle pa 6. mesto. Lovro Valter je v skoku v višino zasedel 7. mesto. Andraž Bizjak            je v teku na 200 m zasedel,17., v skoku pa daljino pa 11. mesto. Andrej Mihelič je v metu vortexa zasedel 14., v suvanju krogle pa 11. mesto.