PRVENSTVO SLOVENIJE ZA PIONIRJE/KE U16

Slovenj Gradec, 14.-15.9.2019

V Slovenj Gradcu je potekalo letošnje državno prvenstvo za kategorijo U16. Z nekaj dobrimi uvrstitvami so se izkazali tudi Radovljiški atleti.

Najboljši je bil Tjaš Peterlin ki je v troskoku z 12, 43 postal pionirski prvak Slovenije, uspešen je bil tudi v skoku v daljino, kjer je zasedel 6. mesto. Nik Kozel Tomše je v skoku v daljino osvojil 4. mesto. Valter Lovro je v skoku v višino osvojil 7. mesto. Tevž Podlipnik se je nastop v metu kopja povsem ponesrečil, osvojil je 9. mesto. Jakob Mulej je v teku na 300 m zasedel 11. mesto.

Štafeta 4 x 100 v postavi Bizjak Andraž, Peterlin Tjaš, Mulej Jakob in Kozel Tomše Nik je osvojila 5. mesto.

Med pionirkami je bila najboljša Lucija Medja, ki je v teku na 100 m osvojila 2. mesto. V skoku v višino je Živa Kovačič osvojila 6. mesto, Eva Pačnik je v troskoku zasedla 6., v daljino 11. in v metu kopja pa 8. mesto. Zala Bohinc je v teku na 80 m ovire tekla zelo pogumno, v B finalu je osvojila 1. mesto, skupno je bila 7. V skoku v daljino je Kaja Maltarič osvojila 6. mesto. Manca Papler je v skoku v višino osvojila 9., v skoku v daljino pa 28 mesto.

Katja Janša je bila v teku na 300 m 19. Na 1.000 m je Ana Jožef osvojila 15. mesto.

Štefeta 4 x 300 m v postavi Turk Tinka, Bohinc Zala, Papler Manca, Pačnik Eva je zasedla 13. mesto.

Vsem nastopajočim čestitamo za dosežene rezultate.