PRVENSTVO SLOVENIJE ZA MLAJŠE MLADINCE IN MLAJŠE ČLANE

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Nova Gorica, 29 -30.6.2019

Uspešni nastopi Radovljiških atletov in atletinj se nadaljujejo tudi na prvenstvu Slovenije za mlajše mladince in mlajše člane.

Rok Makuc, ki je pred tednom dni slavil zmago med starejšimi mladinci, je bil tudi tokrat razred zase, zmagal je s skokom 6,92. Na 7. mesto se je uvrstil Tjaš Peterlin, na 8. Pa Nik Kozel Tomše. V teku na 1 krog, to je 400 m, je Jakob Mulej zasedel 20. mesto.

Pri mladinkah je Pia Zalokar v metu kopja z osebnim rekordom 36, 62 m osvojila 2. mesto. Ana Vogelnik pa je v skoku v višino prav tako z osebnim rekordom 1,59 m osvojila 3. mesto. V troskoku je Eva Pačnik osvojila7., Pia Holc pa 10. mesto.

Lucija Medja je v teku na 1.500 m zasedla 8. mesto. V šprintu na 100 m je Nina Breznik osvojila 12., Dora Sabalič pa 14. mesto. Katja Janša je v teku na 400 m končala na 17. mestu. Štafeta 4 x 100 m v postavi Pia Holc, Eva Pačnik, Dora Sabalič in Nina Breznik je osvojila 8. mesto.

Med ml. članicami sta se v troskoku za najvišje mesto potegovali klubski kolegici Neja Omanovič in Trina Praprotnik Malej. 1. mesto z rezultatom 12,72 m si je priskočila Neja, le za dva cm je zaostala Trina, z 12,70 je osvojila 2.mesto. Lea Holc si je v teku na 1.500 m s časom 4:54,49 pritekla 2. mesto. Na najkrajši disciplini, 100 m je visoko 4. mesto z rezultatom 12,98 osvojila Nika Vereš.

Štafeta 4 x 100 m v postavi Nika Vereš, Barbara Štuhec, Neja Omanovič in Lea Holc pa je osvojila 2. mesto.

Tudi drugi dan nadaljevanja prvenstva je bil za Radovljičane uspešen. V metu diska pri ml. mladincih sta se za prvo mesto borila Nace Gosnik in Ažbe Horvatinovič. Tokrat je zmago slavil Nace, disk je pristal pri 43,27 m, 2. mesto pa je zasedel Ažbe. S sunkom krogle 12,87 m si je Neža Fister priborila 2.mesto. V teku na 3.000 m je Lucija Medja s časom 1:16,93 osvojila 3. mesto.

V teku na 400 m ovire je Nina Breznik osvojila 6. mesto. V skoku v daljino je Eva Pačnik osvojila 8., Pia Holc pa 13. mesto. Tek na 800 m je dobro odtekla tudi Katja Janša, zasedla je 8. mesto, na isti razdalji je med mladinci Jakob Mulej zasedel 15. mesto. V troskoku je Tjaš Peterlin osvojil 4. mesto.

Pri ml. članih je Matic v troskoku osvojil 1., Barbara Štuhec pa v skoku v daljino 3 mesto.

Ob konci prvenstva lahko zaključimo z dejstvom, da smo bili zelo uspešni, v mladinski kategoriji smo osvojili dve zlati, tri srebrne in dve bronasti kolajne.

Pri ml. članih pa smo osvojili dve zlati, tri srebrni in eno bronasto kolajno.