PIONIRJI U12 EKIPNI PRVAKI SLOVENIJE, PIONIRKE NA 3. MESTU

Radovljica, 15.,16.6.2019

Atletskemu klubu Radovljica je bila zaupana organizacija ekipnega prvenstva Slovenije za pionirje in pionirke v kategoriji U12 in U14. V ugodnih vremenskih pogojih je bilo doseženo kopico odličnih rezultatov. Vsekakor pa gre pohvala našim najmlajšim atletom, to je kategorija U12, saj so pionirji postali ekipni prvaki Slovenije, pionirke pa so osvojile odlično 3. mesto.

V ekipi pionirjev sta dominirala Mark Bizjak, ki  je osvojil dve prvi mesti v teku na 60 in 200 m, Maks Jerala pa prvo mesto v teku na 600 m in 4. mesto v metu vortexa. V hitri hoji na 1.000 m je Jaka Pačnik osvojil zelo lepo 2. mesto, Ažbe Smolnikar pa v skoku v višino 3. mesto. Štafeta 4 x 200 m v postavi Jaka Štefelin, Ažbe Smolnikar, Maks Jerala in Mark Bizjak pa je osvojila 2. mesto. Ažbe Smolnikar je v suvanju krogle zasedel 5., Gal Bevc pa v metu vortexa 7. mesto.

Pri pionirkah je bila odlična Katarina Rogač, ki je v skoku v daljino osvojila 2. mesto, V suvanju krogle je presenetila Nika Humerca, ki je osvojila 2. mesto, Tinkara Krnc pa je bila v metu vortexa prav tako odlična, osvojila je 2. mesto, 2. mesto pa je osvojila tudi v skoku v višino. Štefeta 4 x 200 m v postavi Neža Umek Varjačič, Tinkara Krnc, Katarina Rogač in Lina Jarkovič pa je prav tako osvojila 2. mesto. Pirih Izza je v teku na 600 m osvojila 9. mesto, Katja Zajc je v metu vortexa zasedla 11., Nika Humerca pa 12. mesto. Neža Umek Varjačič je v skoku v daljino zasedla 9. mesto. Lina Jarkovič je v teku na 60 m zasedla 11. mesto. Ema Reinhart je v tekmovalni hoji osvojila 5. mesto.

Pionirji kategorije U14 so ekipno osvojili visoko 5. Mesto. Edino zmago je prihodil Rok Pfajfar, ki je v tekmovalni hoji na 2.000 m osvojil 1. mesto. Lovro Valter je v skoku v višino osvojil 4. mesto, V suvanju krogle je Matic Vidmar zasedel 6., Andrej Mihelič pa 7. mesto. Andraž Bizjak je v  teku na 200 m zasedel 10. mesto. Štafeta 4 x 100 m v postavi Andrej Mihelič,  Matic Vidmar,  Rok Pfajfar in  Andraž Bizjak je osvojila 7. mesto. Štafeta v postavi Lovro Valter,  Matevž Kavčič,  Andrej Mihelič in  Andraž Bizjak pa prav tako 7. mesto.  Andrej Mihelič je v metu vortxa zasedel 8., Lovro Valter v teku 200 m ovire 7., v teku 60 m ovire pa 8. mesto. Matevž Kavčič v teku na 1000 m 9. mesto.

Tudi pionirke U14 so ekipno osvojile visoko 5. mesto.

V teku na 1.000 m je z odličnim tekom Ana Jožef osvojila 3. mesto. V tekmovalni hoji na 2.000 m je Tina Miličič Eržen osvojila odlično 3. mesto, v suvanju krogle pa je zasedla 9. mesto. V teku 200 m ovire je Manca Papler osvojila odlično 3., v teku na 60 m ovire pa 8. mesto. V skoku v višino je Ajda Štefelin zasedla 5.,v skoku v daljino  pa Živa Kovačič 6., v teku na 60 m 20. mesto Zala Peternelj je v metu vortexa zasedla  15. mesto. Tinka Turk pa je v teku na 200 m zasedla 22. mesto.

Štafeta 4 x 200 m v postavi Tinka Turk,  Živa Kovačič,  Zala Peternelj,  Manca Papler je osvojila 6. mesto.

Štafeta 4 x 100 m v postavi Tinka Turk,  Živa Kovačič, Zala Peternelj,  Manca Papler je zasedla 10. mesto.

Za odlično izpeljavo prvenstva pa moramo pohvaliti Zbor atletskih sodnikov pri AKR,  tehnično službo in tajništvo.