NA PRVENSTVU SLOVENIJE ZA U12 IN U14 3 ZLATE, 5 SREBRNIH IN 7 BRONASTIH MEDALJ

Radovljica, 29.-30.9.2018

AK Radovljica je konec tedna gostil naše najmlajše atlete in atletinje, ki tekmujejo v kategoriji U12 in U14. Po organizacijski plati je bilo to najzahtevnejše tekmovanje, ki smo ga organizirali v Radovljici, kljub temu pa smo s strani drugih trenerjev dobili pohvale za odlično izpeljano tekmo.

Med več kot 500 nastopajočimi tekmovalci iz 43 klubov so se naši mladi atleti izkazali več kot odlično, saj so prevzeli precejšnjo bero medalj. Med mnogimi dobitniki je kar težko izpostaviti najboljše, resnično dobri so bili vsi. Pa najprej  preglejmo dobitnike medalj.

V kategoriji U12 pri fantih moramo pohvaliti Andreja Miheliča. Zmagal je v metu vortexa in v suvanju krogle. Oskar Zupan je domov odnesel kar tri medalje. V suvanju krogle je osvojil 3. mesto, v skoku v višino je osvojil 3.-4. mesto v štafeti 4 x 200 m pa 2. mesto. V skoku v višino je Mak Detela zasedel 7. mesto.

V hitri hoji na 1.000 m je postal prvak Rok Pfajfar. V skoku v daljino je Luka Makuc osvojil 2. mesto, Mark Bizjak 5., Oskar Zupan 9., Maks Jerala 24. in Matevž Kavčič 26. mesto. V teku na 200 m je bil najmlajši med tekmovalci Mark Bizjak odličen 4., Ažbe Smolnikar 17. in Maks Jerala 29. V teku na 60 m sta v A finalu nastopila Mark Bizjak, ki je bil 4. in Luka Makuc, ki je zasedel 5. mesto, Aljaž Mauko je bil 39., Maks Jerala pa 41.  V metu vortexa je Matevž Kavčič zasedel 6., Gal Bevc pa 11. mesto. Jaka Pačnik je v teku na 600 m zasedel 15. mesto. Štafeta 4 x 200 m v postavi Bizjak Mark, Jerala Maks, Zupan Oskar in Makuc Luka je zasedla 2. mesto

Med dekleti U12 je v skoku v daljino Živa Kovačič osvojila odlično 2. mesto,  v skoku v višino pa je osvojila 3. Mesto. V skoku v daljino je Katarina Rogač  zasedla 7., Tinkara Krnc 19., Neža Umek Varjačič 21., Lina Jarkovič 25. In Nadia Potočnik 44. mesto. Živa Kovačič je v skoku v višino osvojila 3. mesto. V teku na 60 m je Katarina Rogač osvojila 14. mesto.

V teku na 200 m je Tinka Turk zasedla 14., Živa Kovačič 15., Tinkara Krnc 20. In Lina Jarkovič 27. mesto.

Štafeta 4x 200 m v postavi Kovačič Živa,  Krnc Tinkara, Turk Tinka in Umek Varjačič Neža je osvojila lepo 5. mesto.

Med fanti  U14 je Tevž Podlipnik v suvanju krogla osvojil 2., Nejc Pogačnik 3. , Tomy Legat 7. in Matic Vidmar 11. mesto. Nik Kozel Tomše je v A finalu teka na 60 m osvojil lepo 3. mesto. V skoku v daljino je Nik Kozel Tomše v zadnji seriji izgubil 3. mesto, osvojil je 4., Andraž Bizjak pa 8. mesto.

V teku na 200 m je Nik Kozel Tomše osvojil še drugič nehvaležno 4. mesto, Andraž Bizjak 17. in Aleksej Špiler 27. mesto.

Štafeta 4 x 100 m v postavi Pogačnik Nejc,  Bizjak Andraž,  Podlipnik Tevž,  Kozel Tomše Nik je osvojila visoko 2. mesto, Štafeta 4 x 200 m v postavi Pogačnik Nejc, Špiler Aleksej, Podlipnik Tevž in Bizjak Andraž pa tudi lepo 4. mesto.

V metu vortexu je Tevž Podlipnik osvojil 5., Nejc Pogačnik 8., Tomy Legat 9. In Matic Vidmar 18. Mesto.

Pri dekletih U14  je bila odlična Ajda Štefelin, ki je v skoku v višino osvojila 3. mesto, Manca Papler pa 10.  V teku na 60 m je Neža Čebašek v B finalu osvojila 1. mesto, kar ja na koncu zadostovalo za 7. Mesto. Dobro je tekla tudi v teku na 60 m ovire , kjer je zasedla v A finalu osvojila 5. Mesto.

V teku na 200 m ovire je v svojem krstnem teku Zala Bohinc zasedla 14. mesto, Katja Janša pa v teku na 1.000 m 17. mesto. Štafeta 4 x 200 m v postavi  Čebašek Neža, Bohinc Zala, Malatarič Kaja in  Papler Manca je zasedla 11. mesto. Štafeta 4 x 100 m v postavi Čebašek Neža,  Bohinc Zala,  Peternelj Zala in  Papler Manca pa je zasedla 9. mesto.

V skoku v daljino je Kaja Malatarič osvojila 14 mesto, Manca Papler pa v metu vortexa 16. mesto

Vsem nastopajočim čestitamo za dosežene rezultate.