LEP USPEH RADOVLJIČANK V KENIJI

Nairobi-Kenija, 12.7.-16.7. 2017

V torek dopoldan so se iz glavnega mesta Kenije  Nairobija, kjer  je od 12.7. do 16.7. potekalo svetovno prvenstvo za mlajše mladince/ke, vrnili atletinji  Atletskega kluba Radovljica, Lara Krnc, ki je tekmovala v  mnogoboju in Neja Omanovič v troskoku. Neja je v kvalifikacijah preskočila 12,33 m, vendar to ni bilo dovolj za finale, tako je osvojila 15. mesto. Lara je pokazala odlično pripravljenost, že v prvi disciplini teku na 80 m ovire je izboljšala svoj osebni rekord. Od sedmih disciplin je kar v štirih popravila svoje osebne rekorde. Lara je z osvojenimi 5.243 točkami osvojila odlično 7. mesto in le za 33 točk zaostala za državnim rekordom. Larini rezultati:

80 m ovire:14.62, višina:1.64, krogla: 12,19 m,  daljina:577, 200 m: 25.63, kopje: 42.93, 800 m: 2:41.10

Lari in Neji ter trenerju Iztoku Omerzi, ki je bil na prvenstvu kot trener reprezentance čestitamo za dosežene rezultate.