FANTJE U12 IN U14 SLOVENSKI EKIPNI PRVAKI

Maribor, 24.- 25.9. 2016

LEP USPEH MLADIH RADOVLJIŠKIH ATLETOV

Maribor je bil namesto Kopra gostitelj ekipnega prvenstva Slovenije za pionirke in pionirje  U12 in U14. Radovljičani smo v Maribor odpotovali v popolni postavi, kar pomeni, da smo nastopili v vseh disciplinah dvodnevnega programa. Pričakovali smo dober uspeh,  ne nazadnje so bili treningi zadnji mesec  posvečeni prav tej tekmi.  Ekipa  fantov  je presegla pričakovanja, saj so postali ekipni državni  prvaki, tako v kategoriji U12, kot v kategoriji U14.

Fantje U14 pa so zbrali 7.006 točk, pred drugo uvrščeno ekipo Mass Ljubljana so imeli debelih 349 točk naskoka, tretji pa so bili Velenjčani.

Fantje U12 so zbrali 3.852 točk, oz. so bili 81 točk pred drugo uvrščenimi Velenjčani, tretja pa je bila ekipa Mass Ljubljana.

Že prvi dan so fantje nakazali, da ne poznajo šale in prav v vsaki disciplini je vsak posameznik iz sebe iztisnil vso hitrost in moč.  Nekateri so tekmovali v disciplinah, ki niso prav njihove, vendar je bil nastop obvezen, saj si nismo smeli privoščiti spodrsljajev.

Poglejmo si boljše rezultate pri fantih U14. Nedvomno je bil najboljši posameznik prvenstva v celoti Rok Makuc, saj je zmagal z odličnimi rezultati kar v treh disciplinah. Na 200 m je popravil osebni rekord na 24,78 in prejel 777 točk, v skoku v daljino je preskočil 5,81 m. Drugi dan je popravil svoj najboljši dosežek v teku na 60 m, za rezultat 7,64 je prejel 806 točk, kar pomeni absolutno najvišje prejeto število točk. Rok je dal zagon vsem ostalim. Miha Klofutar, ki sicer najraje skače v višino, je tako nastopil v teku na 200 m ovire in dosegel lepo 8. mesto, v skoku v višino je popravil svoj osebni rekord na 1,63 in zmagal. Ožbej Resman je svoj krstni nastop v ekipi kronal z  2. mestom v hoji na 2.000 m. Ažbe Hrovatinovič je v suvanju krogle zasedel 3. mesto, v metu vortexa pa 9.  Tjaš Peterlin je  hrabro odtekel 1000 m in zasedel 5. mesto. Štefeta 4 x 100 m v postavi Tjaš, Vid, Miha in Rok osvojila visoko 3. mesto, štafeta 4x 200 m v postavi Vid, Ožbej, Ažbe in Miha pa je zasedla 8. mesto.

U14-prvaki
U14 prvaki

Odlično so se borili tudi fantje v kategoriji U12. Za prvo zmago je poskrbel Tomy Legat, z osebnim rekordom 44,65 m v metu vortexa  je osvojil 1. mesto, zmagal pa je tudi v suvanju krogle z metom 8,19 m. Odličen pa je bil tudi Tevž Podlipnik, ki je bil metu vortexa 4., v suvanju krogle pa 2.  Nik Kozel Tomše je v teku na 60 in 200 m osvojil 2., v skoku v daljino pa 4. mesto. V skoku v višino je bil Andraž Bizjak 4., v teku na 600 m pa je zasedel 5. mesto. V hoji na 1.000 m se je s 4. mestom izkazal Rok Pfajfar.

Štafeta 4 x 200 v postavi Tevž Podlipnik, Oskar Zupan, Andraž Bizjak in Nik K. Tomše je osvojila visoko 4. mesto.

Prvaki U12
Prvaki U12

V izredni konkurenci so bile Pionirke U14  8. Med boljšimi rezultati moramo omeniti

Pio Zalokar, ki je v skoku v daljino osvojila 4., v teku na 60 m pa 5. mesto. Ana Vogelnik, je v skoku v višino osvojila 7., v teku 60m ovire pa 10. mesto. Nina Breznik je v teku na 1000 m, osvojila 10., Enja Praprotnik Malej pa 14. mesto. Eva Pačnik je bila v metu vortexa 11., v suvanju krogle pa je zasedla 13. mesto, v teku 200 m ovire pa pa je bila 11. Karin Avsenek je v hoji na 2.000 m zasedla 13. mesto. Pia Holc je v teku na 200 m zasedla 21. mesto. Štafeta 4 x 100 m v postavi Eva Pačnik, Ana Vogelnik, Pia Holc in Pia Zalokar je bila 7. Štafeta 4 x 200 m v postavi Enja Praprotnik Malej, Eva Pačnik, Pia Holc in Pia Zalokar pa 11. mesto.

Pionirke U12 so osvojile 7. mesto. Kako so tekmovale?  V teku na 200 m je bila odlična Ana Vajs, osvojila je 2., v teku na 60 m pa 12. mesto. Manca Papler je bila v skoku v višino 7., v skoku v daljino 13., v metu vortexa pa je zasedla 20. mesto. V teku na 600 m je bila Ajda Avsenek 11., v hoji na 1000 m pa je Manca Kariž osvojila 12. mesto. Ajda Avsenek pa je v suvanju krogle zasedla 15. mesto. Štafeta 4 x 200 m v postavi Ajda Štefelin, Manca Papler, Ajda Avsenek in Ana Vajs je osvojila visoko 6. mesto.

Ob koncu, lahko rečemo, da je izjemen uspeh na ekipnem prvenstvu Slovenije, potrditev sistema, ki ga klub postavil in ga izvaja. Prav užitek je bil opazovat mlade atlete in atletinje, ki so se tako zavzeto in srčno borili za skupen uspeh.