UNITED WORLD GAMES

Celovec, 17.- 18.6. 2016

V Celovcu so organizirali tradicionalne » UNITED WORLD GAMES«, svetovne športne igre v desetih športnih panogah. Atletiko so odlično zastopali tudi mladi radovljiški atleti, ki so osvojili kopico medalj in pokalov.

V najmlajši kategoriji U10 so nas odlično zastopali. Živa Kovačič je v teku na 60 m osvojila 1. mesto, v skoku v daljino pa 2. mesto. Katarina Rogač je osvojila 1. mesto v sprintu na 30 m z letečim startom  v teku na 60 m je osvojila 2. mesto, v skoku v daljino pa je zasedla 3. mesto.

Maks Mandelc je bil v teku na 60 m in skoku v daljino 2, Mark Bizjak pa je v obeh disciplinah osvojil 3. mesto.

V kategoriji U16 je bila zelo uspešna Lea Holc, ki je z osebnim rekordom 5,18 zmagala v skoku v daljino, v teku na 100 m pa je osvojila 3. mesto. V suvanju krogle zmagala Neža Fister, Patricia Šolar je bila druga. Žan Baškovč je prav tako v suvanju krogle osvojil 1. mesto.