ATLETSKI POKAL SLOVENIJE ZA ČLANE IN ČLANICE

Nova Gorica, 4. – 5.6. 2016

V Novi Gorici se je odvil letošnji Atletski pokal Slovenije za člane in članice, na katerem so nastopili vsi najboljši slovenski atleti. Z nekaj lepimi uvrstitvami so se vrnili tudi mladi Radovljičani.

Dobro formo je pokazal sprinter Mitja Nučič, ki se je v teku na 100 m letos prvič spustil pod 11 s. Ure so se ustavile pri 10,96 ter za stotinko zgrešil uvrstitev v veliki finale, zasedel pa je 9. mesto. V teku na 200 m je bil še boljši, rezultat 22,16 ga je uvrstil na 6. mesto. Matic Silič je v skoku v višino s preskočenimi 1,91 cm pristal na 7. mestu. Lara Krnc je v višino preskočila 1,55 in osvojila 6. mesto, še boljša je bila v skoku v daljino, s skokom 5, 59 je osvojila visoko 4. mesto. Neja Omanovič je v troskoku osvojila s skokom 11,93 osvojila 6. mesto. Nika Ponikvar je v teku na 400 m s časom 58,25 osvojila 7. mesto, v teku na 200 m pa je bila 11. Sara Mohorič je v teku na 400 m osvojila 8. mesto.

Trina Praprotnik Malej je nastopila kar v treh disciplinah, v teku na 200 m je osvojila 14. mesto, v skoku v daljino je bila 10, v sprintu na 100 m pa je zasedla 15. mesto.

Nika Ponikvar je v teku na 400 m osvojila 7. mesto, v teku na 200 m pa je bila 11.